Найпоширеніші  несправності екрана телефона

Проблема з дисплеєм — це досить поширена причина звернення до сервісного центра з ремонту гаджетів. Адже ця частина телефона досить “вразлива” і через необачність користувачів може легко вийти з ладу.   

У цій статті розглянемо найпоширеніші несправності та можливі шляхи їх вирішення.

Тріщини на екрані

Звісно ж самі по собі вони не з’являються, а виникають через механічний вплив на пристрій: падіння, удар тощо. Щоб правильно визначитися із ремонтом, треба спочатку оцінити ступінь пошкодження дисплея. 

Рішення: звернутися до майстра, який визначить вид ремонту. Зазвичай є два варіанти: замінити лише скло (якщо пошкодження незначні) або замінити весь дисплейний модуль (якщо вже постраждала матриця). 

Проблема із сенсором

Іноді сенсорний екран може втратити чутливість до дотиків або взагалі перестати реагувати на них. Це може бути через  падіння, вологу чи технічний збій.

Рішення:  перезавантаження пристрою може допомогти вирішити деякі проблеми з сенсором. Та якщо ж ця дія не дала потрібних результатів, тоді фахівці виконають перепрошивку або ж, взагалі, замінять сенсор. 

Аномальні відтінки зображення

Деякі користувачі стикаються з проблемою, коли екран їхнього телефону відображає дивні кольори, такі як зелений або рожевий відтінок. Це може бути зумовлено несправністю графічного чіпа, дисплейної матриці або іншими технічними аномаліями.

Рішення: варто спробувати виконати перезавантаження або скидання налаштувань до заводських. У разі відсутності результату, Вам знадобиться професійна допомога.

Мерехтіння екрана 

Такий ефект може дратувати користувачів і, до того ж, це дуже втомлює очі. Виникає мерехтіння через проблеми з програмним забезпеченням, невірне налаштування або несправність апаратної частини.

Рішення: спочатку варто перевірити налаштування яскравості й частоти оновлення екрана. Якщо це не допомагає, спробуйте виконати перезавантаження телефону. Якщо проблема залишається, можливо, потрібен ремонт чи прошивка ПЗ.

Втрата пікселів 

Втрата пікселів може виникнути в результаті тимчасових програмних збоїв, впливу температурних коливань чи банального зносу екрана.

Рішення: якщо це програмний “баг”, то спробуйте перезавантажити телефон. У іншому випадку ‐ самостійно експериментувати не варто. Несіть свій смартфон до сервісного центру, де проведуть відповідну діагностику і визначаться із подальшим ремонтом. 

Що потрібно для ремонту

При ремонті дисплея знадобиться чимало інструментів, обладнання та витратних матеріалів. Все залежить від характера несправності цієї запчастини та зазвичай може знадобитися: сепаратор, сепараторні струни, машинка для зняття OCA клею, набір викруток, килимок, різні медіатори і лопатки, затискач-прищіпка тощо. 

І все це й багато іншого можна знайти на сайті Mechanic Ukraine. До того ж всі товари сертифіковані, а на обладнання ще й надається 1 рік гарантії.